PrijemPortalČesto Postavljana PitanjaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

Promovisite lepote svog grada ili sela

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

Broj poruka : 9926
Datum upisa : 22.05.2014
Godina : 25

PočaljiNaslov: Promovisite lepote svog grada ili sela   Sub Sep 27, 2014 1:01 pm

BANJA LUKA....

BannerFans.com

I ove večeri želela bih samo da sam s njim. 
Da šetamo, držimo se za ruke i ćutimo, iako imam gomilu toga da mu kažem.
Ove večeri želela bih samo da ga vidim, da ga zagrlim....
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
vuja
Moderator
Moderator

Muški

Broj poruka : 3038
Godina : 41
Lokacija : Po brdu, blizu oblaka, daleko od snova, u surovoj reali

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Sub Sep 27, 2014 3:33 pm

u moje selo ima lepe bukve, ovce i koze al prvo mora da uslikam 784 784 784 784 784 784

Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice sa sobom darujem
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Sub Sep 27, 2014 4:15 pm

Jedva cekam slike lol! 2255 2255

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Ned Sep 28, 2014 11:53 am

http://www.cardaci.ba/o-nama/

Najljepse Etno selo u BIH...

Tamo cu otic kad tad....

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:13 pm

Banja Luka

Krajiška ljepotica, grad na Vrbasu, grad žena, zelenila, parkova i ljubavi, sve su te epiteti koji su godinama vezivani za drugi grad po veličini u BiH. Portal Sarajevo-x.com vas kroz fotografije i riječi vodi kroz Banju Luku koja one koji ju posjete često natjera da se, kad tad, vrate.

Gospodska ulicaFoto: banjaluka-tourism.com

Sa blizu 300.000 stanovnika Banja Luka je danas glavni grad RS i administrativni centar ovog bosanskohercegovačkog entiteta. Ono što je čini poznatom je urbana legenda o broju devojaka. Naime, govori se da na jednog muškarca dolazi čak sedam žena.

Iako je ovu tvrdnju teško analizirati već u prvoj šetnji gradom na Vrbasu jasno se primjećuje dominacija ženske ljepote, koja nezvanično potvrđuje iznesenu tezu. Banja Luka je zanimljiva jer se posljednjih godina razvila u moderan evropski grad, a još uvijek cijeli grad možete obići laganim hodom, odnsono šetnjama kroz nadaleko poznate aleje i ulice koje krase stabla stogodišnjih kestena.

Filozofi bi rekli to je grad po mjeri čovjeka. Sa svojom istorijom, a istovremeno moderan i dovoljno razvijen da svojim stanovnicima pruži sve ono što im je potrebno. Najpoznatiji banjalučki trg je onaj u centru grada - Trg Krajine pored kojeg se nalazi robna kuća "Boska", nekada najveći trgovinski objekat u bivšoj Jugoslaviji.

Pored nje, odnosno na putu prema centralnoj gradskoj tržnici je zanimljiva fontana, a na Trgu Krajine se nalazi Krivi sat koji simbolizuje 1969. godinu kada je krajišku ljepoticu potresao strahovit zemljotres koji je uveliko izmjenio njenu arhitektonsku sliku. Ovaj sat i "Boska" su već godinama glavni orjentir za zakazivanje sastanaka i čekanje ljubavi.

U blizini cetralnog gradskog trga nalazi se šetalište i nadaleko poznata Gospodska ulica čiji zvanični naziv je ulica Veselina Masleše, ali je je rijetko ko naziva pravim imenom.

Stare zgarde u pješačkoj zoni, vraćaju nas u vrijeme austrogarske, pa nije rijetkost da turisti prolazeći kroz ovu ulicu često gube pojam o vremenu. Ukoliko planirate posjetu Banjoj Luci svakako obiđite plato ispred hrama Hrista spasitelja, prošetajte čuvenim parkićem i posjetite gradilišta Ferhat-pašine džamije, koja se obnavlja nakon rušenja 1992. godine.

U centru grada na Vrbasu nalazi se i restaurirana zgrada CK, koja je danas Palata predsjednika RS. U njenoj blizini su i čuveni Banski dvori, a paralelno sa njima i zgrada banjalučke Gradske uprave.

Banja Luka je poznata i po svojim, na oko i okus drugačijim, ćevapima unikatnom dajak čamcu, prelijepim obalama Vrbasa i prirodi koja vijekovima živi sa ovim gradom.

Mnogo je stvari koje trebate vidjeti ukoliko posjećujete krajišku ljepoticu, jer njene ljepote se ne mogu opisati u jednom novinarskom tekstu. Zato, neka ovih nekoliko redova i fotografije budu svojevrsni poziv da, ako ništa, turistički obiđete drugi po veličini grad BiH. Banja Luka vas zove!

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:19 pm

TESLIC

Teslić je gradić u dolini rijeke Usore. Još od rimskih vremena termalni izvori su ti koji su ovamo dovodili naseljenike i putnike.

Na području opštine Teslić nalazi se banja Vrućica- primjer visoko kvalitetnih termalnih mineralnih voda na području čitavog Balkana. Sа zdrаvstveno-turističkim kompleksom u kojem su smješteni hoteli Kardijal, Posavina, Hercegovina i Srbija, bаnja zа liječenje kаrdiovаskulаrnih oboljenjа i objekаt zа sport i rekreаciju, Bаnjа Vrućicа je nаdаleko poznаtа i rаdo posjećenа. 

U planinama koje vode ka Banjoj Luci nalazi se prelijepi pravoslavni manastir iz 14. vijeka Manastir Liplje, kojeg arhitektura čini jednim od najljepših sakralnih objekata u Bosni i Hercegovini. Manastir je otvoren za posjetioce. 

Od аtrаktivnih sаdržаjа nа području opštine Teslić ističe se sportsko-rekreаtivni centаr nа plаnini Borjа, sа motelom „Hаjdučkа vodа“.

Svakako u Tesliću trebate posjetiti izložbe priređene u Pravoslavnoj umjetničkoj galeriji i muzeju (Svetog Save 60; tel: 053 736 363), gdje ćete pronaći ručno pravljene darove i suvenire izrađene u bizantinskom stilu.

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
djelem
Osmeh
Osmeh

Ženski

Broj poruka : 2121
Datum upisa : 24.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:33 pm

Interesantna tema, za nju se moramo spremiti, pa tek onda priljepiti pricice i fotke 10
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:34 pm

Pa postoji tema vec odredjeno vreme al samo ja pisem po njoj :(

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
djelem
Osmeh
Osmeh

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:35 pm

.... na forumu nisam ni pun mjesec dana, pa nisam uspjela sve prouciti mada znam da ima teme i temice, molim te nemoj mi zamjeriti... 8
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:37 pm

Pa ne zameram ja tebi,vec onim sto su malo duze ovdje 8

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
djelem
Osmeh
Osmeh

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:55 pm

Andjelak ::

Duso, doci ce i oni, zanjeli su se malo od divne atmosfere koja vlada na forumu 8
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 6:26 pm

djelem ::
Andjelak ::

Duso, doci ce i oni, zanjeli su se malo od divne atmosfere koja vlada na forumu 8  

Hm pa videcemo 8 8

Jos nesto od mog malog grada:
Banja Vrucica
Zdravstveno turisticki centar Banja Vrućica se nalazi u središnjem dijelu Republike Srpske i Bosne i Hercegovine, u neposrednoj blizini grada Teslić. Termomineralna voda, geografski položaj i umjereno kontinentalna klima, te uredjeni kompleksi i ugradjeni kapaciteti, kao i ljudski faktor, doprinjeli su da danas Banja pruža širok spektar zdravstvenih i turističkih usluga. Zdravstveni program, kongresni kapaciteti, sportsko-rekreativni sadržaji, wellnes pružaju bezbroj mogućnosti za zdravlje odmor i uživanje u predivnom prirodnom okruženju.
Osnovnu djelanost Zdravstveno- turistčkog centra Banja Vrućica, predstavlja medicinska rehabilitacija, koja se sprovodi u Specijalnoj bolnici za rehabilitaciju kardiovaskularnih oboljenja. Prirodno ljekovita svojstva termomineralne vode, dokazano, imaju povoljno dejstvo u rehabilitaciji kardiovaskularnih, reumatoloških i neuroloških oboljenja.

Banja Vrućica obuhvata kompleks od 4 hotela: Kardial, Posavina, Srbija i Hercegovina, sa oko 1000 ležajeva.
Hotel Kardial je hotel sa četiri zvjezdice, moderno uredjenog interijera i eksterijera, koji u okviru svojih mogućnosti nudi pregršt mogućnosti za odmor, rekreaciju i poslovne programe tipa kongresa, seminara, savjetovanja i slično.

Raspolaže sa 337 ležajeva, koji su raspoređeni u 196 luksuzno opremljenih jednokrevetnih i dvokrevetnih soba i apartmana.
U sklopu hotela Kardial nalaze se kongresne sale koje su izgradjene po standardima, sa savremenom akustikom i modernom audio i video tehnikom te pratećom opremom potrebnom za uspješan rad. Veličina i raspored sala, sa prostranim holovima koji ih povezuje čine Kardial idealim mjestom za održavanje svih vrsta kongresa, seminara, savjetovanja,edukacija i sličnih poslovnih sastanaka.
U prizemlju hotela se nalazi Medical&Wellnes centar, gdje možete uživati i prepustiti se stručnom osoblju koje će Vas provesti kroz Svijet vode, Svijet sauna , Svijet masaža. Masaže, bazen, jacuzzi, tretman lica i tijela, turska sauna ili aromaterapija samo je mali dio raznovrsne ponude Medical&Wellnes centra Banje Vrućice.

Hotel "Posavina" je hotel sa dvije zvjezdice. Raspolaže sa 132 sobe, odnosno 234 ležaja u jednokrevetnim, dvokrevetnim sobama i apartmanima. 
Hotel "Srbija" je lociran u podnožju Čubrinog gaja, kombinovane bjelogorične i crnogorične šume i predstavlja pravu oazu mira. Raspolaže sa 76 soba, odnosno 167 ležaja u jednokrevetnim, dvokrevetnim, trokrevetnim i četverokrevetnim sobama i apartmanima.
Hotel "Hercegovina" ima status Specijalne bolnice za prevenciju, liječenje i rehabilitaciju kardiovaskularnih i fizijatrijsko-reumatoloških oboljenja. Raspolaže sa 66 soba, odnosno 160 ležaja u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama. 
Pored banjskog dijela, odnosno medicinsko dijela banja Vrućica predstavlja kompleks prepun dodatnih sadržaja namjenjenih pojedincima, grupama i sportskim klubovima. U sklopu kompleksa nalaze se tereni za košarku, odbojku, mali fudbal, tenis, rukomet,mnogobrojne staze za šetanje i trčanje, biciklizam. U okviru rekreativnog dijela nalazi se savremena kuglana, bilijar, stoni tenis i pikado. Posebna novina je fudbalski stadion sa vještačkom travom sa licencom FIFA, idealan za pripreme fudbalskih ekipa, naročito u zimskom periodu.   Svi tereni se nalaze u neposrednoj blizini hotela i okruženi su šumskim predjelima i cvjetnim parkovima. Banja Vrućica se nalazi na 230 m nadmorske visine što znači puno svježeg vazduha, malo saobraćaja, mir i tišina kao veoma bitan faktor za trening i odmor.Tereni su na raspolaganju svim gostima koji žele da provedu aktivan odmor.

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Sre Feb 18, 2015 2:39 pm

Banja Luka )

BannerFans.com

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   

Nazad na vrh Ići dole

Promovisite lepote svog grada ili sela
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Promovisite lepote svog grada ili sela
» Zvonko Bogdan