PrijemČesto Postavljana PitanjaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

Promovisite lepote svog grada ili sela

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

Broj poruka : 10587
Poeni : 18931
Datum upisa : 22.05.2014
Godina : 25

PočaljiNaslov: Promovisite lepote svog grada ili sela   Sub Sep 27, 2014 1:01 pm

BANJA LUKA....

Samo je jedna ljubav moja ❤️
Pavle ❤️
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
vuja
Admin
Admin

Muški

Broj poruka : 3495
Poeni : 11158
Godina : 42
Lokacija : Po brdu, blizu oblaka, daleko od snova, u surovoj reali

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Sub Sep 27, 2014 3:33 pm

u moje selo ima lepe bukve, ovce i koze al prvo mora da uslikam 784 784 784 784 784 784

Beda, sirotinja, gologuz po brdima hodam, bukve sobaljujem i mlade cobanice sa sobom darujem
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Sub Sep 27, 2014 4:15 pm

Jedva cekam slike lol! 2255 2255

Pavle ❤️
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Ned Sep 28, 2014 11:53 am

http://www.cardaci.ba/o-nama/

Najljepse Etno selo u BIH...

Tamo cu otic kad tad....

Pavle ❤️
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:13 pm

Banja Luka

Krajiška ljepotica, grad na Vrbasu, grad žena, zelenila, parkova i ljubavi, sve su te epiteti koji su godinama vezivani za drugi grad po veličini u BiH. Portal Sarajevo-x.com vas kroz fotografije i riječi vodi kroz Banju Luku koja one koji ju posjete često natjera da se, kad tad, vrate.

Gospodska ulicaFoto: banjaluka-tourism.com

Sa blizu 300.000 stanovnika Banja Luka je danas glavni grad RS i administrativni centar ovog bosanskohercegovačkog entiteta. Ono što je čini poznatom je urbana legenda o broju devojaka. Naime, govori se da na jednog muškarca dolazi čak sedam žena.

Iako je ovu tvrdnju teško analizirati već u prvoj šetnji gradom na Vrbasu jasno se primjećuje dominacija ženske ljepote, koja nezvanično potvrđuje iznesenu tezu. Banja Luka je zanimljiva jer se posljednjih godina razvila u moderan evropski grad, a još uvijek cijeli grad možete obići laganim hodom, odnsono šetnjama kroz nadaleko poznate aleje i ulice koje krase stabla stogodišnjih kestena.

Filozofi bi rekli to je grad po mjeri čovjeka. Sa svojom istorijom, a istovremeno moderan i dovoljno razvijen da svojim stanovnicima pruži sve ono što im je potrebno. Najpoznatiji banjalučki trg je onaj u centru grada - Trg Krajine pored kojeg se nalazi robna kuća "Boska", nekada najveći trgovinski objekat u bivšoj Jugoslaviji.

Pored nje, odnosno na putu prema centralnoj gradskoj tržnici je zanimljiva fontana, a na Trgu Krajine se nalazi Krivi sat koji simbolizuje 1969. godinu kada je krajišku ljepoticu potresao strahovit zemljotres koji je uveliko izmjenio njenu arhitektonsku sliku. Ovaj sat i "Boska" su već godinama glavni orjentir za zakazivanje sastanaka i čekanje ljubavi.

U blizini cetralnog gradskog trga nalazi se šetalište i nadaleko poznata Gospodska ulica čiji zvanični naziv je ulica Veselina Masleše, ali je je rijetko ko naziva pravim imenom.

Stare zgarde u pješačkoj zoni, vraćaju nas u vrijeme austrogarske, pa nije rijetkost da turisti prolazeći kroz ovu ulicu često gube pojam o vremenu. Ukoliko planirate posjetu Banjoj Luci svakako obiđite plato ispred hrama Hrista spasitelja, prošetajte čuvenim parkićem i posjetite gradilišta Ferhat-pašine džamije, koja se obnavlja nakon rušenja 1992. godine.

U centru grada na Vrbasu nalazi se i restaurirana zgrada CK, koja je danas Palata predsjednika RS. U njenoj blizini su i čuveni Banski dvori, a paralelno sa njima i zgrada banjalučke Gradske uprave.

Banja Luka je poznata i po svojim, na oko i okus drugačijim, ćevapima unikatnom dajak čamcu, prelijepim obalama Vrbasa i prirodi koja vijekovima živi sa ovim gradom.

Mnogo je stvari koje trebate vidjeti ukoliko posjećujete krajišku ljepoticu, jer njene ljepote se ne mogu opisati u jednom novinarskom tekstu. Zato, neka ovih nekoliko redova i fotografije budu svojevrsni poziv da, ako ništa, turistički obiđete drugi po veličini grad BiH. Banja Luka vas zove!

Pavle ❤️
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:19 pm

TESLIC

Teslić je gradić u dolini rijeke Usore. Još od rimskih vremena termalni izvori su ti koji su ovamo dovodili naseljenike i putnike.

Na području opštine Teslić nalazi se banja Vrućica- primjer visoko kvalitetnih termalnih mineralnih voda na području čitavog Balkana. Sа zdrаvstveno-turističkim kompleksom u kojem su smješteni hoteli Kardijal, Posavina, Hercegovina i Srbija, bаnja zа liječenje kаrdiovаskulаrnih oboljenjа i objekаt zа sport i rekreаciju, Bаnjа Vrućicа je nаdаleko poznаtа i rаdo posjećenа. 

U planinama koje vode ka Banjoj Luci nalazi se prelijepi pravoslavni manastir iz 14. vijeka Manastir Liplje, kojeg arhitektura čini jednim od najljepših sakralnih objekata u Bosni i Hercegovini. Manastir je otvoren za posjetioce. 

Od аtrаktivnih sаdržаjа nа području opštine Teslić ističe se sportsko-rekreаtivni centаr nа plаnini Borjа, sа motelom „Hаjdučkа vodа“.

Svakako u Tesliću trebate posjetiti izložbe priređene u Pravoslavnoj umjetničkoj galeriji i muzeju (Svetog Save 60; tel: 053 736 363), gdje ćete pronaći ručno pravljene darove i suvenire izrađene u bizantinskom stilu.

Pavle ❤️
Nazad na vrh Ići dole
djelem
Osmeh
Osmeh

Ženski

Broj poruka : 2121
Poeni : 8837
Datum upisa : 24.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:33 pm

Interesantna tema, za nju se moramo spremiti, pa tek onda priljepiti pricice i fotke 10
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:34 pm

Pa postoji tema vec odredjeno vreme al samo ja pisem po njoj :(

Pavle ❤️
Nazad na vrh Ići dole
djelem
Osmeh
Osmeh

Ženski

Broj poruka : 2121
Poeni : 8837
Datum upisa : 24.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:35 pm

.... na forumu nisam ni pun mjesec dana, pa nisam uspjela sve prouciti mada znam da ima teme i temice, molim te nemoj mi zamjeriti... 8
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   Pon Nov 17, 2014 4:37 pm

Pa ne zameram ja tebi,vec onim sto su malo duze ovdje 8

Pavle ❤️
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Promovisite lepote svog grada ili sela   

Nazad na vrh Ići dole

Promovisite lepote svog grada ili sela
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics