PrijemČesto Postavljana PitanjaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

Vodimo ljubav a ne rat...

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

Broj poruka : 10616
Poeni : 19550
Datum upisa : 22.05.2014
Godina : 26

PočaljiNaslov: Vodimo ljubav a ne rat...   Uto Jul 29, 2014 11:46 pm

Upozorenje: uzmite kokice, nabrusite zube za oštre komentare, nemojte pohvaliti jer to nije u modi – slijedi jedan dugi post jer me dugo nije bilo pa evo, o čemu sam razmišljala u zadnje vrijeme… 
Monolog ili dijalog – tko pobjeđuje? 
U zadnje vrijeme, u redu, ne u zadnje vrijeme nego je postalo “normalno” da se na svim frontovima vode “ratovi”, vode se monolozi a ne dijalozi. Zaraćene struje na sve strane. Ratujemo s Bandićem, Milanovićem, Josipovićem. Ratujemo sa ZET-om, snijegom, odgojem – točnije neodgojem, religijom, vjernicima, nevjernicima, istomišljenicima, različito-mišljenicima, heteroseksualcima, homoseksualci, ljudima, životinjama, biljkama, s onima koje volimo, s onima koje ne volimo. Ratujemo s drugačijima, ratujemo s istima, ratujemo protiv zla ali ratujemo i protiv dobra jer je rat tj. konflikt postao toliko uvriježeno pravilo ponašanja da mislim da su ljudi potpuno pobudalili i skrenuli s puta.
[/size]
Citat :
Svatko vuče na svoju stranu, svatko gleda samo svoj interes i svatko bi da je samo njemu dobro. Do čega nas je to dovelo – do jedne velike krize u kojoj je rijetkima dobro. Zamislimo situaciju da se svatko od nas trudi da je samo njemu dobro bilo da je riječ o obitelji, ljubavi, prijateljstvu, poslu, općenito svakom aspektu života – gdje bi završili, kakav bi to život, svijet bio, kakva bi to poslovna okruženja bila, kakvi ljubavni, prijateljski odnosi? Je li uopće moguće da ratujemo protiv svega i svih samo za svoje interese i da budemo zadovoljni? Takvi ljudi su u konstantnom ratu protiv svih, ne surađuju nego furaju svoj film i briga ih za ostale ali ne možete biti sretni na takav način da gazite druge ili sam potpuno u krivu?

• Prijateljstvo – ako vi uživate a drugi ne to nije prijateljstvo. Prijateljstvo nije monolog, ne podnosi sebičnost, prijateljstvo je dijalog, dijeljenje, suradnja. Prijateljstvo je nešto predivno a rat za to da samo vama bude dobro, da imate monolog, da niste spremni za kompromis nego ste vječito u konfliktu ukazuje na problem.
  • Ljubav, seks i ostale komplikacije – ako vi uživate a partner ne – to nije ljubav, to nije užitak, to nije sreća. Možda vas netko toliko voli da će pretrpiti da je vama dobro i nadati se poboljšanju ali nitko nije sretan uz sebičnu osobu kojoj je stalo samo do njenih interesa a zanemaruje osjećaje druge strane. Nemoguće je imati odnos u kojem je sve podređeno vama a to nije ni u redu. Ne poznajem nikoga tko bi bio sretan u takvom odnosu ali znam mnoge koji su izašli iz takvog “rata” oštećeni.
  • Posao – ako je samo vama dobro i fokusirani ste na ostvarivanje svojih sebičnih ambicija, posao trpi neminovno jer se gubi fokus s bitnog. Je li bitno u poslu da se vi ostvarite na uštrb posla? Je li stav boli me K ispravan stav u poslu? Tko profitira od toga da ima “tim” ljudi u kojem svatko vuče na svoju stranu umjesto da se gleda na ono što je najbolje za posao? Timski duh treba biti nešto više od lijepo viđenih riječi na papiru. Timski duh treba biti u praksi.

Poanta toga da si čovjek je da vodimo ljubav a ne rat jer ljubav stvara a rat razara. Nema rata koji dobro stvara.
Poanta je da komuniciramo a ne da ratujemo. Od rata nitko nije profitirao (ok, Sanader i slični jesu, uvijek ima takvih ali ne želimo biti takvi).
Zašto rješavati problem kada ga možemo potencirati 
Kompromis je postao muzejski primjerak i nešto na što se ne pomišlja. Bitno je da se digne buna, hajka, uzbuna i da svi na sve strane ratuju. Primjećujem da se problemi masovno potenciraju umjesto da se energija nakon detektiranja problema usmjeri na rješavanje istog. Ali ne, čovjek koji ima mozak, a postoje dokazi da ga tu i tamo koristi, usmjerava energiju na ratovanja oko svih mogućih tema. Gubi se uzalud energija na dizanje tenzija umjesto da nađemo rješenje za goruća pitanja.
Eto na primjer za snijegom okovane gradove, za ZET koji se ponaša kao bahati monopolist i koji očekuje da platiš kartu, pokaz premda busevi kasne i to ne 20 minuta nego debelo više, na prijevoz nikada ne možeš računati, možeš krenuti pješke ali po ovim uvjetima je to nemoguće jer ionako do stanica hodaš po cesti jer ne možeš hodati po skoro metru snijega nabacanom na trotoar. Prebacujemo krivnju, grudamo se sa snijegom, tko je kriv zašto snijeg kako na jednoj televiziji kažu “neometano ” pada (pitam se kako se snijeg može ometati dok pada…) i je li netko vidi da se problem rješava? Ja ne, vidim samo da će se snijeg sam otopiti i da nam se snijeg smije jer smo nesposobni pomoći sami sebi i drugima i da nam je takav veliki problem snijeg.
Jako bih voljela da nam je snijeg najveći problem no snijeg je samo još jedan izgovor da se masovno koljemo umjesto da:
- pomognemo ljudima u čišćenju snijega a ne da gledamo samo da svoj snijeg prebacimo susjedu što se kako čujem događa. Banalan primjer ali zaista je tako i to tako vjerno i plastično dočarava nas ljude, humane!?!?!
- da stavimo hranu za ptice – najmanje što možemo učiniti a opet činimo li to? Mene jutros probudio cvrkut ptica koje jedu kruh koji im mama svake zime pripremi. Moja mama je inače osoba koja nahrani mačku tri puta dok nađe vremena da nahrani sebe.
- da pomognemo starijima, nemoćnima, onima koji imaju manje, kojima je potrebno, da pružimo ruku jer zimi je nekako teže, viši su troškovi, treba nam grijanje, više odjeća i topline. Osluhnimo gdje je potrebno i ako možemo pomozimo.

Citat :
Ključno – pomozimo drugima jer nismo sami na ovom svijetu!

Ratujemo ti i ja 
Ratujemo on i ja da pokažemo tko je jači. Bitno je ne predati se, ne priznati slabosti, pokazati da si macho, da si jaka žena, da možeš sve sama, da ti ne treba žena/muškarac, da ti ne treba nitko jer si sigurna u sebe i marširaš hrabro. Emancipacija je kao neki dobar pojam no dovela je do toga da žene žele pokazati da sve mogu same a onda se čude što muškarci bježe – pa svatko bi pobjegao kad vidi da nije potreban, željen. Muškarci se trude toliko da budu macho da ne pokažu osjećaje da na kraju žena pomisli da je neželjena i jednostavno se ohladi i ode.

Citat :
Kada bi se svi prestali pretvarati, igrati, glumiti i spustili oklop, možda bi se nešto i dogodilo. A do tada ćemo hodati k’o mačak i mačka oko vrele  kaše a ostat ćemo gladni. Umjesto da vodimo ljubav mi vodimo rat misleći da će nas rat dovesti do osvajanja.

Ratujemo s društvom, sustavom i političarima
Ratujemo i pljujemo, nabacujemo se blatom jer navodno kada si jak onda možeš na nekoga nabacati puno blata pa se protivnik neće vidjeti, kada ti se okrene onda ga gađaš u leđa. Umjesto da pružiš ruku, dogovoriš suradnju na obostranu korist, napraviš nešto što koristi svima, ljudi su fokusirani na rat s društvom, okruženjem, sustavom, političarima, gospodarstvom, državom umjesto da se zamislimo svi – što ja mogu napraviti? Mogu li išta napraviti, mogu li makar pisati o tome pa će mi biti lakše a i nekome drugome, možda će to netko pročitati pa će i njemu biti lakše, možda će se pokrenuti nešto, možda će netko nasmijati se nekome, pružiti ruku kolegi i pomoći, možda će se netko negdje sjetiti da samo zajedničkim naporima možemo napraviti promjenu a zajedništvo počinje idejom, prvim kontaktom, prvom pruženom rukom.

Citat :
Krivimo političare a netko ih je izabrao, vanzemaljci ih nisu birali na izborima nego mi. Krivimo društvo a mi činimo to društvo. Pljujemo druge a kako se mi ponašamo? Kada smo napravili nešto a da nije samo za nas? Jesmo li spremni pružiti ruku? Velike stvari počinju s prvim korakom a taj korak je najbitniji jer bez njega nema velikih stvari.

Ratujemo s različitima
Ne razumijem vjernike koji ratuju protiv nevjernika – misle li da su tako veći vjernici? Ne razumijem ni nevjernike koji pljuju po vjernicima. Ne razumijem nacionaliste koji ratuju protiv onih koji to nisu ali vole i poštuju narod i zemlju – misle li takvi da su tako veći rodoljubi, nacionalisti i da čine dobro tako da bacaju kamen na drugačije? Ne razumijem ni one koji ne vole svoj narod, svoju zemlju, zemlju u kojoj žive. Ne razumijem ljude koji vole neke ljude a ratuju protiv drugih ljudi koji vole druge ljude – čini li ta mržnja usmjerena prema drugima nekoga više ispunjenim ljubavlju? Ne razumijem ljude koji ne vole.
Svatko ima svoj izbor ali ako je izbor da bacamo kamenje na drugačije onda to nije iz ljubavi, to je rat. Danas smo svi puno spremniji odgristi nekome ruku nego mu je pružiti. Zbog toga me nekada sram što sam pripadnik te navodno nadmoćne, razvijene, mozgom nabildane vrste.

Citat :
Teško biti pozitivan u vrijeme kada ljudi gaze bolje od sebe da bi sebe izdigli, kada ljudi osuđuju sve drugačije i kažnjavaju se razlike umjesto da obogaćuju, kada ti ljudi uzmu ono za što radiš, ono što gradiš, kada se ponašaju svi tako bezobzirno u današnje okrutno vrijeme, kada tvoje obrazovanje ništa ne znači jer nije bitno što znaš nego koga znaš i ima tu dug popis svega što nije pozitivno… Ali vrijeme nije krivo, krivi smo svi mi!
Pošto sam ja navodno neka Pozitivka koja progovara o ne tako pozitivnim pojavama, društvenim anomalijama i devalvaciji ljudskih vrijednosti, ipak nije sve izgubljeno! Potrebno je malo da bi nam bilo bolje. Preporučila bih nam svima: VODIMO LJUBAV A NE RAT!
Najbolji način grijanja ove zime. Rješava vas svih briga i problema i provjereno djeluje na dizanje raspoloženja. A sada neka me osude svi koji smatraju da navodim ljude u pakao svojim pisanjem!
A ljubav nije samo da legnete s nekim u krevet ili visite s lustera tijekom akcije ako vas to više privlači. Ljubav je način života, energija koja nas tjera naprijed, u bolje, više, jače. Ljubav je pružena ruka, osmijeh. Ljubav je kada dijelite s onima koji nemaju. Ljubav je kada poslušate, shvatite prije nego osudite. Ljubav je kad prihvatite razlike umjesto da ih gušite i ubijate. Ljubav je pozitivna sila koja nam svima treba da izađemo iz začaranog kruga i zato – vodite ljubav a ne rat!

Živjeli!

Samo je jedna ljubav moja [You must be registered and logged in to see this image.]
Pavle [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Plant
Član
Član

Muški

Broj poruka : 244
Poeni : 8216
Datum upisa : 16.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Sre Jul 30, 2014 8:52 am

OK,.. ulazim u temu,..
ali to gore napisano je limunada,..
(zašto ljudi ne piju limunadu, kada je puno zdravija i od piva i od viskija? )

Živeli,..  Ziveli 

Prvo pitanje: Je li to (gore napisano) neka nova filozofija (ili religija) ?

Iskustvo zadiranja u interese je: "Homo homini lupus est".
Svi svetovi (države) koji su na tim pravilima ustanovili sisteme funkcionisanja napreduju,.. a mi koji pričamo o ljudskoj dobroti, propadamo,.. i čekamo Mesiju,.. Tu mi nešto ne štima,..

'Ajd' mi to objasni,.. ili da menjamo temu (i filozofiju) ?

*"Upozorenje:,.. nabrusite zube za oštre komentare,.." nabrusio
Nazad na vrh Ići dole
Mimica
VIP
VIP

Ženski

Broj poruka : 7600
Poeni : 15713
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Sre Jul 30, 2014 9:09 am

Ma dugacko stivo za citanje ...ne mogu sada...:)
Nazad na vrh Ići dole
maculence
Admin
Admin

Ženski

Broj poruka : 5005
Poeni : 13860
Godina : 38

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Sre Jul 30, 2014 11:53 am

a moje je pitanje jel to neko hoce da se tepa  7 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Plant
Član
Član

Muški

Broj poruka : 244
Poeni : 8216
Datum upisa : 16.06.2014

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Sre Jul 30, 2014 12:14 pm

Jeste Mace,.. to je TEPANJE ( e sad kako ko to prevodi i sFata,.. :) ) ,.. ja pokušah da ispoštujem Upozorenje,.. aa i nije zanimljivo biti među anđelima,..
znam da je u Raju lepo,.. ali u paklu je Ekipa,.. tak'a nam genetika (Od Eve ostala,.. :) )
Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Sre Jul 30, 2014 3:15 pm

Ja necu da se tepam vec da se volim...

Samo je jedna ljubav moja [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
maculence
Admin
Admin

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Čet Jul 31, 2014 6:47 am

dobro draga voli ti slobodno a Plant i ja ce se tepamo dok me ne utepa njegova draga

Nazad na vrh Ići dole
Mimica
VIP
VIP

Ženski

Broj poruka : 7600
Poeni : 15713
Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Čet Jul 31, 2014 8:51 am

nevolim ni ja da se tepam....ali...nuzda zakon menja.... 7 7 
Nazad na vrh Ići dole
maculence
Admin
Admin

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Čet Jul 31, 2014 11:06 am

pa secas li se pesmice ko se bije taj se voli.......

Nazad na vrh Ići dole
Andjelak
Moderator
Moderator

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   Čet Jul 31, 2014 12:09 pm

I hahhaa vodite ljubav a ne rat...

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Vodimo ljubav a ne rat...   

Nazad na vrh Ići dole

Vodimo ljubav a ne rat...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Vodimo ljubav a ne rat...
» Pecados Ajenos/Ljubav i greh
» El privilegio de amar/Pravo na ljubav
» Džo Manđanelo: Upalila je priča da je Sofija moja platonska ljubav
» Doma TV: Vraća se "Istinska ljubav"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu